26 listopada, 2025 in ALL, POZNAŃ

„Mikolajus Konstantinas Čiurlionis między wczesnym modernizmem polskim a litewskim” – konferencja naukowa 1-2 grudnia 2025

Szanowni Państwo,
Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Wydział Nauk o Sztuce i Wydział Etnolingwistyki UAM w Poznaniu oraz Muzeum Narodowe w Poznaniu zapraszają na konferencję naukową „Mikolajus Konstantinas Čiurlionis między wczesnym modernizmem polskim a litewskim”, która odbędzie się w Poznaniu, 1-2 grudnia 2025 roku. Obrady odbywać się będą w Collegium Maius Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu (szczegółowy program do pobrania tutaj)

W tym roku przypada sto pięćdziesiąta rocznica urodzin Mikalojusa Konstantinasa Čiurlionisa, najważniejszego artysty nowoczesnej Litwy, kompozytora i malarza, znanego dzisiaj publiczności prestiżowych muzeów i sal koncertowych na całym świecie. Postać niezwykle ciekawa nie tylko ze względu na dokonania usytuowane na styku wielu sztuk, ale również z uwagi na swoje miejsce na mapie modernizmu, fenomenu angażującego artystów z całej Europy, a jednocześnie zyskującego swoisty kształt w poszczególnych jej obszarach i krajach.

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów!



Kliknij by zaakceptować naszą politykę prywatności .
Akceptuje