KONKURS IM. KS. PROF. SZCZĘSNEGO DETTLOFFA
na prace naukowe młodych historyków sztuki

O patronie nagrody naukowej dla młodych członków Stowarzyszenia Historyków Sztuki

Konkurs obejmuje prace publikowane w roku przyznania wyróżnienia  lub w roku poprzedzającym.
W przypadku druku w czasopiśmie brana jest pod uwagę nie nominalna data numeru, a data jego wydrukowania.
W konkursie biorą również udział prace niepublikowane.
Prace magisterskie będą rozpatrywane o ile w całości, części lub streszczeniu zostały ogłoszone drukiem.

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu

§ 1
Stowarzyszenie Historyków Sztuki organizuje doroczny Konkurs na najlepsze prace z dziedziny historii sztuki i dyscyplin pokrewnych, których autorami są członkowie Stowarzyszenia, którzy nie przekroczyli 35 lat.

§ 2
Udział w konkursie biorą prace drukowane w roku przyznania wyróżnienia lub w roku poprzedzającym. W przypadku druku pracy w czasopiśmie brana jest pod uwagę nie nominalna data numeru, a data jego wydrukowania. W konkursie biorą również udział nadesłane prace niepublikowane. Prace magisterskie będą rozpatrywane o ile w całości, części lub streszczeniu zostały ogłoszone drukiem. Zgłoszona do konkursu praca powinna zostać dostarczona także w formie pdf. Każdy członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki spełniający warunki podane w § 1 może zgłosić swą pracę.

§ 3
Wyróżnienia przyznaje Jury powoływane przez Zarząd Główny co trzy lata, złożone z przedstawicieli różnych środowisk. W przypadkach szczególnych Jury ma prawo dokooptować do swych prac rzeczoznawcę.

§ 4
Kwotę przeznaczoną na wyróżnienia w Konkursie ustala i wypłaca Zarząd Główny SHS. Wysokość poszczególnych wyróżnień ustala Jury. Może ono nie przyznać poszczególnych wyróżnień, czy też w jednej z grup przyznać tylko jedną lub nie przyznać wcale. Łącznie w obu grupach nie należy wyróżnić więcej niż pięć osób.

§ 5
Zarządy Oddziałów winny nadesłać listy prac, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie. Jury bierze pod uwagę prace wytypowane przez Zarządy Oddziałów, jak i nie wytypowane a znane Jury. Osobno Jury rozpatruje prace nadesłane w maszynopisie. Dla poszerzenia wyboru prac Zarząd Główny będzie się zwracał do dyrektorów instytutów i katedr historii sztuki o nadsyłanie prac do wyróżnień z zachowaniem warunków podanych w § 1. Otrzymany materiał Zarząd Główny będzie przekazywać Jury.

§ 6
Propozycje Zarządów Oddziałów, jak również prace w maszynopisie oraz wnioski instytucji wymienionych w § 5 winny być nadesłane na ręce przewodniczącego Jury, na adres Sekretariatu Konkursu przy Zarządzie Głównym SHS do dnia 31 lipca każdego roku.

§ 7
Jury przedstawia swe decyzje Zarządowi Głównemu SHS na jesiennym zebraniu plenarnym. Zarząd Główny ogłasza wyniki konkursu na najbliższej konferencji naukowej bądź Walnym Zebraniu Delegatów Oddziałów Stowarzyszenia.

§ 8
Orzeczenie Jury składane Zarządowi Głównemu SHS, przyznające wyróżnienia powinno zawierać pisemne uzasadnienie.

§ 9
Posiedzenia Jury powołuje przewodniczący Jury w miarę potrzeby. Koszty przejazdów i noclegów członków Jury na posiedzenia i uroczystość wręczenia nagród pokrywa Zarząd Główny SHS.